O značke Pebeo

Naspäť22. 04. 2016 ČLÁNKY

PEBEO je francúzska značka, ktorej história sa začala písať v roku 1919 v mestečku St Marcel. Pôvodne chemická spoločnosť s názvom odvodeným od oxidu olovnatého s chemickou značkou PbO je takmer od začiatku v rukách rodiny Chaveau. Už v 30-tych rokoch 20-teho storočia začali s prvými pokusmi o výrobu farieb na olejovej báze, ktoré mali úspech. Bol to ale zložitý proces, v tej dobe bolo zvykom, že si maliari z nakúpených surovín miešali farby sami. V roku 1935 sa narodil Robert Chaveau, ktorému svet farieb učaroval a vo firme pomáhal od svojich 8 rokov. Spoločnosť Pebeo vyvinula olejové a temperové farby, v 60-tych rokoch sa pridali aj farby na textil Setacolor a o pár rokov sa pridali aj farby na keramiku Ceramic. Akrylové farby si na svoj zrod vo Francúzsku počkali až do roku 1978. V roku 1970 sa zo značky La Pebeo stáva Pebeo a vzniklo aj logo, ktoré spoločnosť používa dodnes. V 80-tych rokoch sa spoločnosť sústredila na export a čoskoro vyvážala svoje farby do väčšiny európskych aj zámorských krajín. V roku 1995 nahradil Roberta Eric Chaveau, ktorý je vedení spoločnosti dodnes. V tej dobe malo Pebeo 1600 receptov, z ktorých vyrábali 3500 produktov, ročne sa predalo 10 miliónov túb farieb a 10 miliónov fľašiek.

V roku 2000 sa k továrni vo Francúzskom meste Geménos pridala aj malá továreň v Tunisku a neskôr v Číne. Dnes sa značka Pebeo predáva vo viac ako 100 krajinách sveta a stále sa teší veľkej popularite najmä vďaka vysokej kvalite svojich produktov.

V ponuke značky Pebeo nájdete širokú škálu umeleckých potrieb ako aj farieb určených pre hobby techniky. V roku 2014 spustila spoločnosť kampaň na podporu MIXED MEDIA, nového smeru, kde sa pomocou kombinácie umeleckých a hobby farieb dosahujú nevídané efekty.

Naša spoločnosť zabezpečuje výhradné zastúpenie značky PEBEO pre slovenský trh.
Produkty, ktoré nájdete na našej stránke máme skladom, ostatné produkty z katalógu sú na objednávku. Dodacia doba je zvyčajne do 2 týždňov.

Papierový katalóg vám zašleme na požiadanie, online katalóg si môžete prelistovať tu:

http://catalogue2015.pebeo.net/

Našim zákazníkom dodávame k produktom Pebeo aj stojany, vyrobené z čiernej drevotriesky s plastovými vnútrami prispôsobenými pre jednotlivé produktové rady. Pre bližšie informácie ohľadom získania stojanov nás neváhajte kontaktovať mailom alebo telefonicky.